Tu sa kopala história…

V druhej polovici osemdesiatych rokov patrilo AGRO Hurbanovo medzi najlepšie futbalové kluby na Slovensku. Zvíťaziť na hurbanovskom štadióne bolo výzvou aj pre kluby ako Slovan Bratislava, Spartak Trnava alebo VSS Košice. Miláčikmi Hurbanovčanov však vždy boli a zostali domáci hráči, obliekajúci žlto-zelené dresy.

Prvý futbalový klub v Hurbanove vznikol v roku 1923 ako ŠK Stará Ďala. Postupom času sa jeho názov viackrát zmenil, až prišla slávna éra hurbanovského AGRA. To si v roku 1985 v pamätnom zápase proti Šali vybojovalo postup do I. Slovenskej národnej ligy. Zápas sa hral pred 8 000 divákmi a o víťazstve rozhodli góly kapitána mužstva Rudolfa Gendiara a neskoršieho reprezentanta a reprezentačného trénera Vladimíra Weissa.

Nemenej pamätné boli aj zápasy s vyššie spomenutými slovenskými veľkoklubmi, ale taktiež góly Dubu, obranné zákroky Hippa, alebo brankárske bravúry Fišana. Pravdou je, že meno každého jedného hráča z tohto mužstva bolo futbalovým pojmom svojej doby.

V súčasnej dobe hrá síce Hurbanovo o zopár líg nižšie, no slávne roky zanechali v Hurbanove okrem množstva futbalových fanúšikov a nadšencov aj štadión. S jeho výstavbou sa začalo na konci šesťdesiatych rokov, pričom do súčasnej podoby sa dostal práve počas pôsobenia v I. SNL.

Okrem futbalových zápasov mužov resp. mládeže MŠK Hurbanovo je sprístupnený aj pre verejnosť. Okrem veľkej trávnatej plochy ponúka aj ihrisko pre plážový futbal alebo volejbal, resp. miesto pre vyžitie našich najmenších.

0 comments